Poděkování voličům.

Vážení porubané, porubanky, kolegové, kolegyně, přátelé, Hnutí ANO 2011 v Porubě zvítězilo v komunálních volbách. Získali jsme 31, 85% hlasů, tj. 16 mandátů ve 45 členném zastupitelstvu. Jedná se o jeden z nejlepších výsledků Hnutí ANO 2011 v ČR.

Máme za sebou 4 roky práce na radnici v Porubě i na magistrátu města Ostravy a jsme přesvědčeni, že výsledky této naši práce se právě ve výsledcích voleb odrazily. Práce, kterou jsme samozřejmě nedělali jen sami, ale společně s našimi koaličními partnery a já jim děkuji za to, že naše spolupráce byla konstruktivní a slušná.

Jsme si vědomi skutečnosti, že jsme se pustili také do odvážných projektů, které mohou být i velmi kontroverzní pro širokou veřejnost a možná i proto jsme v nich někdy zůstali sami, protože jim věříme, viz. např. téma rozšíření tramvajové tratě na VII. a VIII. stavební obvod. Věříme, že náš obvod i Ostrava jako celek si zaslouží růst, kráčet směrem vpřed, ne jen stagnovat a měnit se ve skanzen. Jak se zdá, nejsme sami v tom, že toto je cesta. 

V těchto dnech se budeme pokoušet sestavit koalici. A já věřím, že se podaří sestavit takovou koalici, která bude nadále pokračovat v rozjetém trendu, nebude se bát komunikovat otevřeně s veřejností, ale zároveň také dělat rozhodnutí, protože o tom je politická odpovědnost.   

Dovolte mi, Vám touto cestou za sebe osobně i Hnutí ANO 2011 poděkovat za hlasy ve volbách i za zrcadlo, které nám dáváte. Je to zásadní.

S úctou a pozdravem

Zuzana Bajgarová

Komunální volby v Porubě vyhrálo hnutí ANO, které získalo 31,84 %, druhá skončila KSČM (11,56 %) a třetí Piráti (10,45 %). Z deseti kandidujících subjektů se do porubského zastupitelstva dostalo osm stran a hnutí. Vedle třech výše zmíněných ještě ODS (10,06%), Ostravak (9,62 %), ČSSD (9,24 %), SPD (6,63 %), a KDU-ČSL (6,07 %). ANO získalo 16 zastupitelů, KSČM, Piráti a ODS 5, Ostravak a ČSSD 4 a SPD a KDU-ČSL 3 zastupitele. K volbám přišlo 31,73 % oprávněných voličů.

10. 10. 2018